• Новак
C8051F330D Развој Одбор Микроконтролерски Учење Одбор Систем Одбор 2.0

C8051F330D Развој Одбор Микроконтролерски Учење Одбор Систем Одбор 2.0

DEN 1031.00
DEN 1132.80
-9 %
Во достапна форма

Пристапност


Опис :
- C8051 F330 D Развој Одбор Микроконтролерски Учење Одбор Систем Табла (Верзија 2.0)
- Може да се оценува C8051 F330 (F330 D е внатрешно, F330 е QFN пакет)
- Сите ресурси на C8051 F330 се отворени за корисниците (plug-in)
- Може да се тестира за да се завршат сите ресурси на C8051 F330
- (1) dual-канал АД закупување; (2) RS232 интерфејс; (3) TFT LCD интерфејс; (4) безжичен модул интерфејс (5) 4-битни LED сериски реалноста (595); (6) ѕвончето; (7) JTAG емулатор интерфејс; (8) доведува до сите IO порта, лесно да експериментирате и да се тестираат; (9) МИНИ usb напојување; (10) reset копчето, може да се рачно го ресетирате.
Спецификација :
- Материјал : Пластика
- Боја : Мулти-боја
Големина На : Прибл. 90x70x15mm/3.54x2.76x0.59inch
Пакетот Вклучува :
1 парче Развој Одбор
1 парче USB Напојување Линија
Answer : ___________________________ Note :
Pls дозволете грешка на 1-3мм, поради разликата на прирачник за мерење.

Главните карактеристики

Избор на клиент