• Новак
E834 HIFI ВОЕДНО MM Цевка фоно засилувач 12AX7 Плочата preamplifier База на EAR834 Коло

E834 HIFI ВОЕДНО MM Цевка фоно засилувач 12AX7 Плочата preamplifier База на EAR834 Коло

DEN 9456.00
Во достапна форма

Пристапност

Вовед : E834 референца велика БРИТАНИЈА EAR834 засилувач (MM Зголемена дел) дизајн, Двојно една независна канал, малку заземјување, без бучава. E834 цевка засилувач засилувач гласовни перформанси непристрасно, Имаат добро чувство за вкус, Во исто време, ниска фреквенција повеќе мека, тоа е природен, Човечки глас резултати може да изнесам целосна вкус на ЛП треба да биде, Вистински вкус на симулација. Материјали : 1, Целосно алуминиумска шасија, R-Core трансформатори, Тајван sandblasting РКА. 2, Двојно посебен канал, физичката оддалеченост од околу 100% . 3, 718, ДЕЈЛ, KOR HIFI отпор. 4, WIMA, CMD, Nichicon, ERO HIFI кондензатори. 5, со Користење на 3 компјутери Shuguang 12 AX7 цевки. Големина : 320mm*90mm*300мм (W*H*Г) да се Стекнат : 1 KHz 48db Тежина : 5 KG Влезен напон : 115 V или 230 V (ве Молиме оставете порака што треба напон верзија) ЗАБЕЛЕШКА : Ова е само MM Фоно засилувач. не може да се поврзе со MC Фоно. исто така, не може да се користи како Обична preamp да ја користите. Пакетот вклучува : E834 Цевка Фоно засилувач заврши машина X1 ( Стандардно е да не се вклучат сите кабли.)

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
E834
Бренд Име:
ASYPDZSW
Канали:
2 (2.0)
Максимална Моќност По Канал:
30W

Избор на клиент