• Новак
Пета Пети Shift&Врски&F&R Патникот, Возачот Floorboard&Педалата За Харли Туринг Стрит Глајд Роуд Кинг Роуд Глајд FLH/T FLHX

Пета Пети Shift&Врски&F&R Патникот, Возачот Floorboard&Педалата За Харли Туринг Стрит Глајд Роуд Кинг Роуд

DEN 13632.96
Во достапна форма

Пристапност


- Додава исклучителни стил и удобноста на вашиот велосипед
- Обичај нов стил го направат вашиот велосипед повеќе извонредна.
* Ве молиме да ги Прочитате Сите Опис и Fitment Пред да Нарачате Производот.
Answer : ___________________________ NOTE : FLST/FLD модели w/ патникот footpegs ќе се бара користење на ОЕМ додаток floorboard месеци .
Функција :
Состојба : Резервни 100% Сосема Нов
Материјал : Висок Квалитет Палка CNC Алуминиум
Стил: Длабоко Намали
Пакет Се Вклучени :
1 Pair Пред Floorboards
1 Pair Задните Floorboards
1 Сет Shift Копчето &Shifter Штипки
1 Парче Сопирачките На Возилото
1 Парче Shifter Врски
1 Пар Задните Патници Загради
Инструкции : не се вклучени
- 10 Парчиња палка алуминиум за да се создаде врвни види-преку дизајн
- Црна елоксирани карактеристики машински акценти на врвот, дното и од страна на floorboard.
Пета / Пети Shifter е прилагодлив, тие се splined на монтажа точка овозможувајќи му на возачот да се прилагоди на промената Рака агол до предност.
Fitment : (Мали дупчење може да се бара за некои модели)
Одговара на Харли модел како следново : (референца)
Туринг Електра Глајд Класичен Годишнината FLHTC : 1988 Туринг Електра Глајд Класичен CVO FLHTCSE : 2004 Туринг Електра Глајд Класичен CVO FLHTCSE2 : 2005 Туринг Електра Глајд Класичен EFI FLHTCI : 1996-2006 Туринг Електра Глајд Класичен FLHTC : 1983-2013 Туринг Електра Глајд FLH : 1983-1984 Туринг Електра Глајд Полицијата EFI FLHPEI : 2006 Туринг Електра Глајд Полицијата EFI FLHTPI : 2005-2006 Туринг Електра Глајд Полицијата FLHTP : 1986-2015 Туринг Електра Глајд специјално Издание FLHX : 1984 Туринг Електра Глајд Спорт FLHS : 1983-1984, 1987-1993 Туринг Електра Глајд Стандард EFI FLHTI : 20032006 Туринг Електра Глајд Стандард FLHT : 1983-1990, 1995?009 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO Годишнината FLHTCUSE8 : 2013 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO EFI FLHTCUSE : 2006 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO FLHTCUSE2 : 2007 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO FLHTCUSE3 : 2008 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO FLHTCUSE4 : 2009 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO FLHTCUSE5 : 2010 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO FLHTCUSE6 : 2011 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO FLHTCUSE7 : 2012 Туринг Електра Глајд Ултра Класик CVO FLHTCUSE8 : 2013 Туринг Електра Глајд Ултра Класик EFI FLHTCUI : 1995?006 Туринг Електра Глајд Ултра Класик FLHTCU : 1989?998, 2005, 2007?015 Туринг Роуд Глајд Кастом CVO Годишнината FLTRXSE2 : 2013 Туринг Роуд Глајд Кастом CVO FLTRXSE : 2012 Туринг Роуд Глајд Кастом CVO FLTRXSE2 : 2013 Туринг Роуд Глајд Кастом FLTRX : 2010?013 Туринг Роуд Глајд CVO FLTRSE3 : 2009 Туринг Роуд Глајд EFI CVO FLTRSEI : 2000 Туринг Роуд Глајд EFI CVO FLTRSEI2 : 2001 Туринг Роуд Глајд EFI FLTRI : 1998?006 Туринг Роуд Глајд FLTR : 1998?009 Туринг Роуд Глајд Ултра CVO FLTRUSE : 2011 Туринг Роуд Глајд Ултра FLTRU : 2011?013 Туринг Роуд Кинг Класичен EFI FLHRCI : 1998?006 Туринг Роуд Кинг Класичен FLHRC : 2007?015 Туринг Роуд Кинг Обичај EFI FLHRSI : 2004?006 Туринг Роуд Кинг Обичај FLHRS : 2004?007 Туринг Роуд Кинг CVO Годишнината FLHRSE5 : 2013 Туринг Роуд Кинг CVO EFI FLHRSEI : 2002 Туринг Роуд Кинг CVO EFI FLHRSEI2 : 2003 Туринг Роуд Кинг CVO FLHRSE3 : 2007 Туринг Роуд Кинг CVO FLHRSE4 : 2008 Туринг Роуд Кинг CVO FLHRSE5 : 2013 Туринг Роуд Кинг CVO FLHRSE6 : 2014 Туринг Роуд Кинг EFI FLHRI : 1996?006 Туринг Роуд Кинг FLHR : 1994 година?006, 2008?015 Туринг Роуд Кинг FLHR Годишнината : 2013 Туринг Роуд Кинг Полицијата CA EFI FLHPEI : 2005?006 Туринг Роуд Кинг Полицијата CA FLHPE : 2007?011 Туринг Роуд Кинг Полицијата EFI FLHPI : 2005?006 Туринг Роуд Кинг Полицијата FLHP : 2007?015 Туринг Стрит Глајд CVO FLHXSE : 2010 Туринг Стрит Глајд CVO FLHXSE2 : 2011 Туринг Стрит Глајд CVO FLHXSE3 : 2012 Туринг Стрит Глајд EFI FLHXI : 2006 Туринг Стрит Глајд FLHX : 2006?015 Туринг Стрит Глајд Посебни FLHXS : 2014 Туринг Турнеја Планирам Класичен Годишнината FLTC : 1988 Туринг Турнеја Планирам Класичен FLTC : 1981-1992 Туринг Турнеја Планирам FLT : 1980-1986 Туринг Турнеја Глајд Ултра Класик EFI FLTCUI : 1996 Туринг Турнеја Глајд Ултра Класик FLTCU : 1989-1995 Туринг Ултра Ограничен Годишнината FLHTK : 2013 Туринг Ултра Ограничен CVO FLHTKSE : 2014 Туринг Ултра Ограничен FLHTK : 2010-2015 Trike Стрит Глајд FLHXXX : 2010-2011 Trike Три Глајд Ултра Класик FLHTCUTG : 2009-2015.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Нога Почива
Објектот Висина:
0inch
Објектот Тежина:
6kg
Материјал Тип:
Палка Алуминиум
Име На Модел:
HW-056,HW-133,HW-248,HW-014,HW-358,HW-236
Бренд Име:
Длабоко Намали
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Должина:
0inch

Избор на клиент