• Новак
20x20mm 5.78 V 3А TES1-04903 Heatsink Thermoelectric Кулер Peltier Ладење Плоча за Ладење Модул

20x20mm 5.78 V 3А TES1-04903 Heatsink Thermoelectric Кулер Peltier Ладење Плоча за Ладење Модул

DEN 148.80
Во достапна форма

Пристапност

Тип број :TES1-04903
Димензии : 20x20x3.6mm (±0.1 mm)
△Tmax QC=0(C) :≥65°C
Imax= 3А,U=max(V) : 5.78 V
Qcmax △T=0(W) :9.5 W
Притисок=kg/cm2 :60 N/cm2
Горенаведените информации за повикување само ,тоа ќе го направи разлика кога во актуелната употреба .
Внимание : Плочата не може да се електрифицирани повеќе од две секунди кога нема радијатор.
Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас .
Нашата продавница имаат othertype и поврзани објекти,ве Молиме да пребарувате надвор .
Вистински инвентар објавени повеќе од бројот, ако ви треба повеќе ве молиме контактирајте со нас.Ви благодариме .

Главните карактеристики

Бренд Име:
BINFUL,BINFUL
Класификација:
Лабораториска Опрема За Ладење

Избор на клиент