• Новак
Бесплатен Превозот Оригинални Дигитални Контрола DC Електронски Оптоварување Висока Прецизност за Единечен Канал Електронски Товари 60V 30A 150W Инструмент

Бесплатен Превозот Оригинални Дигитални Контрола DC Електронски Оптоварување Висока Прецизност за Единечен

DEN 14235.00
DEN 16176.00
-12 %
Во достапна форма

Пристапност


Бесплатен Превозот Оригинални Дигитални Контрола DC Електронски Оптоварување Висока Прецизност за Единечен Канал Електронски Товари 60 V 30 A 150 W Инструмент
Опис :
IT8200 серија економски програмабилни електронски товари,со највисока цена/перформанси сооднос и малата големина,тие се широко се користи во производството на тестирање линии и maintainance линии итн.Резолуција 1m V/1m A обезбедува прецизни мерења резултат.CV/CP/CC/CR режим,кратки-коло,тестирање функција,лесно ракување и екран копчиња за пристап,да ви помогне да ги заврши сите сложени тестови лесно и брзо.
Карактеристики :
·Дигитален контролирање на електронски оптоварување
·60 V/30 A/150 W
·Висока точност напон и струја мерења
·Стандард 19 инчи рек планината
·Простор за 4*40 претходно вредност,може да бидат отповикани брзо
·Брзо ротари енкодер на текст
·Вклучете висок/низок сегашниот опсег : 3А/30 A
·Најмалата големина меѓу слични производи
Спецификации :
Стандардни Додатоци :
AC кабелот за напојување
Упатството за корисникот
ЦД

Главните карактеристики

Број На Модел На:
it8211
is_customized:
Yes
Бренд Име:
niusiwen
Други:
види детали

Избор на клиент