• Новак
Дома Текстил 4pcs Постелнина Поставува Прекривки Покрие чаршаф Перница Покрие Полиестер Есен, Зима и Топло Бренд 2018 Be1019

Дома Текстил 4pcs Постелнина Поставува Прекривки Покрие чаршаф Перница Покрие Полиестер Есен, Зима и Топло

DEN 1248.00
Во достапна форма

Пристапност


ГОЛЕМИНА
БЛИЗНАЦИ(3 PCES) : Прекривки Покрие 150cm X200cm /чаршаф 160cm X230cm /Pillowcase 74cm X48cm X1
ЦЕЛОСНА(4 PCES) : Прекривки Покрие 150cm X200cm /чаршаф 200cm X230cm /Pillowcase 74cm X48cmx2
КРАЛИЦАТА(4 PCES) : Прекривки Покрие 180cm X220cm /чаршаф 230cm X230cm /Pillowcase 74cm X48cmx2
КРАЛОТ(4 PCES) : Прекривки Покрие 200cm X230cm /чаршаф 230cm X230cm /Pillowcase 74cm X48cm X2
СУПЕР КРАЛОТ(4 PCES) : Прекривки Покрие 220cm X240cm /чаршаф 230cm X250cm /Pillowcase 74cm X48cm X2

Главните карактеристики

Големина:
KING, FULL, TWIN, QUEEN, Super King
Бренд Име:
MAYLIAN
Пополнување:
Никој
Тип:
Лист, Pillowcase & Прекривки Покрие Поставува
одделение:
квалитет
Материјал:
Полиестер / Памук
Шема:
Печатени
Стил:
Пастирски
Употреба:
Дома
Количина:
4 парчиња
Техника:
Ткаени
Шаблон Тип:
Геометриски
Апликација Големина:
1.2 m (4 метри),1.5 m (5 метри),1.8 метри (6 стапки),2.0 m (6.6 стапки),2.2 m (7 нозе)
Ткаенина Густина:
133X72
Ткаенина Count:
60
тема count:
200TC
Број На Модел На:
BE1019
Постојаност На Боја (Одделение):
Националните Стандарди
Тежина:
1.6
is_customized:
No
Кревет материјал:
полиестер влакна
Боење:
Реактивен боење
Ткаењето процес:
обичен ткаат
стил технологија:
quilting
Креветот е вкуси стил:
Извезена
Главен состав на ткаенина:
Полиестер влакна
Шема:
Чиста Боја
Стил:
полиња и градини
број:
4 парчиња

Избор на клиент