• Новак
646175-001 ЗА HP CQ43 ЛАПТОП ЗА HP 2000 ЛАПТОП HM55 CQ43 Лаптоп плоча Тестирани загарантирана

646175-001 ЗА HP CQ43 ЛАПТОП ЗА HP 2000 ЛАПТОП HM55 CQ43 Лаптоп плоча Тестирани загарантирана

DEN 2160.00
Во достапна форма

Пристапност


646175-001 ЗА HP CQ43 ЛАПТОП ЗА HP 2000 ЛАПТОП HM55 CQ43 Лаптоп плоча 100% Тестирани загарантирана
Компанијата ветува дека секоја плоча има поминато низ ригорозни тестирање。
Купувачот мора да го прочитате:
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1 прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2 Подели на лаптоп и да ја инсталирате на лаптоп кога моќ мора да биде исклучен, или ќе доведе до матичната плоча, ПРОЦЕСОР, меморија, екран изгорени, итн.
3 Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4 Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5,Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.

Главните карактеристики

Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
Wifi,Ethernet,Display Port,VGA
Примена:
Лаптоп
Тип Socket:
PGA 989
Објектот Состојба:
Користи
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Чипсет:
intel HM55
Бренд Име:
OnePino
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Пакет:
Yes
Меморија Тип:
DDR3
Број На Модел На:
CQ43 ЗА HP 2000
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Форма Фактор:
ATX
Гаранција:
60 дена
Целосно Tetsed:
сите функционални Тестирани ред

Избор на клиент