• Новак
Тајмер Далечинско управување За Nikon D7500 D7200 D7100 D7000 D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3300 D3200 D3100 D750 D610 D600 DF MC-DC2

Тајмер Далечинско управување За Nikon D7500 D7200 D7100 D7000 D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3300 D3200 D3100

DEN 691.00
DEN 767.52
-10 %
Во достапна форма

Пристапност


Карактеристики : Full функции поддржани како камерата shutter прекинувач (со половина или целосно притискање) Функции како тајмер далечинско и може да биде програмиран да функционира како интервал сретна со Дизајн за група, макро, долго изложености, континуирано, движење снимање, итн. СИЈАЛИЦА/Долга Експозиција (ДОЛГО)
Тоа ви овозможува да се земе време изложености до 100 часа, во должина. Далечинското има стилски и ергономски дизајн, се прави тоа задоволство да ја користите. На копчиња може да се управува со еден палец.

Спецификации : Прибл Големина : 150 X 38 X 15 mm извор на Енергија : Две ААА-тип на батерии на животниот век на Батеријата : Околу два месеци на континуирано снимање со задоцнување од 5 мин, на изложеност време на 4 min 56 s, и интервал од 5 мин. На ТМ тајмер далечинско прекинувач ви овозможува да поставите одлагање (во 1 секунда зголемувања) до 99 часа, 59 минути и 59 секунди. Интервал Тајмер (INTVL)
Интервалниот Тајмер може да се постави на кое било време во период до 100 часа, како и. Тежина : 90g (без батерии) Должина на Кабелот : 90cm

Компатибилен Камера Листата :
Nikon D750 D600 D610 D7500 D7200 D7100 D7000 D90 D5000 D5100 D5200 D5300 D5500 D5600 D3200 D3100 D3300 P7700 P7800 Df
Пакет Содржина :
1 x Тајмер Далечинско Кабелот
1 x упатство
1 x Оригиналното пакување кутија
.

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Тип:
Жица
Бренд Име:
WINOTAR
Број На Модел На:
MC-DC2
Компатибилен Бренд:
NIKON

Избор на клиент