• Новак
Топла Продажба Преносни Рачен Oscilloscope JDS2022A 2 20MHz Канали за Дигитални Чување Двојна канали 200MSa/s Oscilloscope Scopemeter

Топла Продажба Преносни Рачен Oscilloscope JDS2022A 2 20MHz Канали за Дигитални Чување Двојна канали 200MSa/s

DEN 9166.00
DEN 10416.00
-12 %
Во достапна форма

Пристапност


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Топла Продажба Преносни Рачен Oscilloscope JDS2022 A 2 20 MHz Канали за Дигитални Чување Двојна канали 200 MSa/s Oscilloscope Scopemeter
На текст
Текст спојка AC,DC
Канал 2
Display mode X-Y;Y-Т
Влезната отпорност 1 MΩ 25p F
Максимален влезен напон 40 V(Сондата, X1);400 V(Сондата, X1);2000 V(Сонда X100)
Сондата слабеењето 1 X,10 X
Слабеењето поставување 1 X,10 X,100 X
Сигнал за стекнување систем
Земање метод за земање примероци во Реално време, случаен примерок
Чување на длабочина 4 K(2 K по канал)
Стекнување на режимот на Земање на мостри,врв детектира
Вертикален систем
Вертикална чувствителност 10m V-5 V(Сонда 1 X)100m V-50 V(Сонда 10 X) (1,2.
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4.5,5 Повлекува)
Вертикална точност +/-3%
Вертикалната резолуција 8bit
Пропусниот опсег 20 MHz
Хоризонтална систем
Во реално време за земање мостри стапка 200 MSa/s по канал
Хоризонтално скенирање спектар 10n S/div-5 S/div
Активирање на системот
Режимот Automatic, нормално и еден
Тип На зголемувањето на работ, паѓа на работ
Автоматско откривање Поддршка(50 Hz-40 MHz)
Математичка операција CH1+CH2,CH1-CH2,CH2-CH1
Мерниот систем
Курсорот мерење Поддршка време и напон
Мерење метод Упатство
Мерење На врв до врв вредност и фреквенција
Опрема
Екран 3.

Главните карактеристики

Бренд Име:
niusiwen
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
200MSa/s
Бендот Ширина:
Помалку од 60MHz
Големина На Дисплеј:
3.0 - 4.9 Инчи
Број На Модел На:
JDS2022A
Рекорд Должина:
4K
Резолуција На Екранот:
320*240 Пиксели
DIY Материјали:
Електрични
Макс Бранови Фати Го Оценувате:
30,000 wfm/s
Е Батеријата Demountable:
Yes
Дигитални Канали:
2
Други:
Види детали

Избор на клиент