• Новак
OOTDTY Термометар Инстант-Прочитате Практични Нерѓосувачки Челик Сензор Кујна Храна Месо СКАРА Термометар 300 Степен MY8_10

OOTDTY Термометар Инстант-Прочитате Практични Нерѓосувачки Челик Сензор Кујна Храна Месо СКАРА Термометар 300

DEN 118.00
DEN 141.60
-17 %
Во достапна форма

Пристапност


Тејлор термометри се тајната за готвење голема оброци. Можете да потрошите многу на садови и апарати, но едноставна Тејлор термометар ги носи сите заедно за големи резултати. Од 1851 година Тејлор има предвидени со прецизен и лесен за користење термометри. Кога станува збор за безбедноста на храната и точност во мерењето, тоа 's не е ни чудо дека Тејлор е алатка која готвач 's trust
Тип : WSS
Методи на чување : постојана температура на складирање
Материјал : нерѓосувачки челик
Должина : околу 31cm/12.2"
Dial дијаметар : за 4.2 cm/1.65"
Температурата мерен опсег : 0° до 300°(50 F да 550 F)
Боја : Сребрена
Dial површина е направена на експлозија-доказ стакло, може да се ста nd висока температура
Перформанси и предности :
Брзо читање, сондата сензор е силна, може точно да се измери
Пан и сондата се направени од не ' рѓосувачки челик, безбедност и заштита на животната средина
Лесно да се носат
Пакетот вклучува :
1 x Термометар
'

Главните карактеристики

Број На Модел На:
термометар
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Стил:
Рачни
Бренд Име:
OOTDTY
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Теорија:
Сензор На Температура На
Употреба:
Внатрешна
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Избор на клиент