• Новак
Моделот Смета На Платно DMC 11CT 14CT Крстот Бод колекции,Дневна Соба Везана Вез За Сетови,DIY Занаети,За Дома Декор

Моделот Смета На Платно DMC 11CT 14CT Крстот Бод колекции,Дневна Соба Везана Вез За Сетови,DIY Занаети,За

DEN 264.00
DEN 498.72
-47 %
Во достапна форма

Пристапност

На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. 100% Сосема нов. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. ( малку тешко) . Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( Печатени е полесно отколку unprinted ) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. 100% еколошки памук.
Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите . ( 11 CT е полесно отколку 14 CT unprinted ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин.

Главните карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Шаблон Тип:
Цртан филм
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Стил:
Европски и Американски Стил
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Тип:
Aida Платно
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
PP
игли за плетење:
За дома декорација
Вез крст:
DMC Крстот Бод
крстот шевови:
Игла, Уметности & Занаети
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Ткаенина Тип:
Памук
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
nkf крстот бод:
Yes
DIY Везана:
DMC Смета Крст-бод

Избор на клиент