• Новак
Замена голи светилка POA-LMP132 6103452456 за Sanyo PLC-XR251 PLC-XW200 PLC-XW300 PLC-200 PLC-XR271C 180 дена гаранција

Замена голи светилка POA-LMP132 6103452456 за Sanyo PLC-XR251 PLC-XW200 PLC-XW300 PLC-200 PLC-XR271C 180 дена

DEN 1128.00
DEN 1199.52
-6 %
Во достапна форма

Пристапност


Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети.
Пакет детали :
Зајакнување на пакет за да се спречи оштетување на производот за време на транспортот, ве молиме да не грижете се.Пакет : Секој проектор светилка доставени во специјално спакувана кутија со единствен сериски број. Префрлување напојување внимание цел.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки.Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex.MOQ : 1piece/парчиња
2. Затоа, колку што е можно ние мора да се обрне внимание за да ги споделите на проектор секој пат кога работата не може да трае повеќе од четири часа.Кина Пост. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен.

Главните карактеристики

Број На Модел На:
POA-LMP132
Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Долг Животен Век:
добра осветленост
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Светилка Живот:
2500-3000H
Тип На Светилка:
Замена Голи Светилка
Гаранција:
180 дена
испорака:
1-2 работни денови
Употреба:
бизнис/училиште/education/home

Избор на клиент