• Новак
5D DIY Дијамант Сликарство Пеперутка &Цвеќиња Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод на Животните Везана Дома Декоративни BJ1035

5D DIY Дијамант Сликарство Пеперутка &Цвеќиња Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод на Животните Везана Дома

DEN 280.00
DEN 417.60
-33 %
Во достапна форма

Пристапност

Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. Треба да знаете каква форма на дијамант сликарство продавачот кои се продаваат . Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе.
Бод Везови Везана Алатка Пинцети Игла Слика Сликарство Комплет Крстот Бод Дијамант Кристал Поставен Плоштадот Пинцети Слободни shippin
g
Совети
Драги пријатели, кога ќе го купите дијаманти цртежи во нашата продавница или во други продавачот 's продавница , ве молиме имајте го на ум следново :
1. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. не квалитет проблем).
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Бренд : Sweet Home
Боја Количина : 30-45 Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Плоштад Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија.

Главните карактеристики

Големина:
20x30cm, 25x40cm, 30x45cm, 30x50cm, 40x60cm, 50x70cm
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
ZOOYA
Дупчење Област:
целосна дијамант Везови
Дијамант форма:
плоштад дијамант сликарство
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Тема:
Портрет
Ткаенина Тип:
Масло clother
Име На Производ:
Дијамант Сликарство Крстот Бод

Избор на клиент

DIADIY ,круг Смола, камен,Дијамант Вез, Виолетова водопад Полна,Дијамант Сликарство,Крстот Бод,Дијамант Мозаик,Слика,Оркестарот
  • Новак

DIADIY ,круг Смола, камен,Дијамант Вез, Виолетова водопад Полна,Дијамант Сликарство,Крстот Бод,Дијамант Мозаик,Слика,Оркестарот

DEN 231.00 304.32

Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор Пост воздух mail : 1060 дена Следење на вебстраница : на ло�