• Новак
4pcs 150W предводена од поплави светлина, крушка AC85-265V IP65 водоотпорен led светлото на рефлекторите висока лумен 10000LM led отворено поплави светлина бела

4pcs 150W предводена од поплави светлина, крушка AC85-265V IP65 водоотпорен led светлото на рефлекторите висока

DEN 20187.00
DEN 21249.60
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


4pcs 150 W предводена од поплави светлина, крушка AC85-265 V IP65 водоотпорен led светлото на рефлекторите висока лумен 10000 LM led отворено поплави светлина бела
Спецификација :
1. Влезен напон : AC85-265 V 50-60 Hz
2. Моќност : 150 W
3. Боја Temp : 6000~7000 K(Кул Бело) ИЛИ 3000-3500 K (Топло Бела)
4. Боја : Сива, Meterial : AL + Стакло
5. Водоотпорен : IP65 ( Но не може да се стави во вода)
6. големина : 42 5*320 MM Пакет вклучува :
4*150 W предводена од поплави светлина
Основни технички datas
Модел
LFDA700
Моќност
150 W
Влезен Напон
AC85-265 V, 50/60 Hz
LED бренд
Epstar
Фактор На Моќност
>90%
Вкупно Хармонично Нарушување
Температура На Боја
Г.С. : 6000-7000 K ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА : 3000-3500 K
Боја Рендерирање Индекс
>75 Ra
LED Осветлување Ефикасност
100-120lm/w
Работна Средина
Работна температура : -20°C~+60°C
Работна влажност : 10%-90%
IP Оценка
IP65
Работен Век
>50.000 часа
Телото &Сенка Материјал
Al + Стакло
Сертификати
CE & Ro HS

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
150W
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Напон:
85-265V
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Стил:
Современа
Заштита Ниво:
IP65
База Тип:
Оптоварување
Заврши:
Полиран Хром
Тело Материјал:
Алуминиум
Повод:
Надворешниот Ѕид
Број На Модел На:
предводена од поплави светлина 150w
Тип На Објект:
Поплави Светла
Бренд Име:
Aixy
is_customized:
Yes

Избор на клиент