• Новак
6X10FT Фотографија Позадина Печатење Винил Банери Свадба Партија Позадина Оксфорд ткаенина и Винил Позадина S-1736

6X10FT Фотографија Позадина Печатење Винил Банери Свадба Партија Позадина Оксфорд ткаенина и Винил Позадина

DEN 355.00
DEN 480.00
-26 %
Во достапна форма

Пристапност

Тоа е сила и издржливост ќе ви даде трајни резултати за години на употреба.
За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн. Тие се преносни доволно да се преземат на локација.
Вистинската големина со мин.
Повратни информации
Ве молам оставете ме од 5 ѕвезди позитивни повратни информации доколку сте задоволни со тоа кога ќе добиете предмети.Материјал : Мат Оксфорд Ткаенина
Материјал Тежина : 160 G/МЕТРИ. Бои може да биде малку поинаква во лице.користење најдолго трае мастила и држава на уметноста технологија. Оваа лесна ткаенина ќе ви даде интензивна живописни бои кои сте биле во потрага за во позадина.
тип : Топлина трансфер печатење
Карактеристики : Компактен и Лесен Лесна (едно парче-до 10ft X200ft) Машина Перат и Фен безбедно 720 dpi печатење-брилијантни бои Издржлив и Силен Non-рефлективен УВ заштитен, Вода заштитени Слободни Grommets или Пол џебови(ве молиме да ни кажете што ви треба) Добро за шоу,фотографија позадина, црвениот тепих настан или роденден. Овие надоместоци се одговорност на купувачот, а не се вклучени во фактурата или превозот вкупно.
тип : дигитално печатење
Карактеристики : Светло absorbant , Не-рефлективен не џеб ,компјутерот печатен за реализам.

Главните карактеристики

Големина (мм):
100x150cm Винил, 150x220cm Винил, 180x300cm Винил, 240x360cm Винил, 300x300cm Винил, 300x400cm Оксфорд, 300x300cm Оксфорд, 150x220cm Оксфорд, Обичај Backdrops
Бренд Име:
MEHOFOTO
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
S-1736
Тип:
преносот на топлината печатење
Стил:
кориснички
Материјал:
полиестер
is_customized:
Yes
Полиестер:
Преносот на топлината печатење
Перат:
брзо бои
Големина (мм):
3000

Избор на клиент