• Новак
Роуз Moda Секси Длабок V Деколте, Зелена Вечер Фустан од Чипка Формално Партија Фустани за Божиќ 2018

Роуз Moda Секси Длабок V Деколте, Зелена Вечер Фустан од Чипка Формално Партија Фустани за Божиќ 2018

DEN 6826.00
DEN 7584.00
-10 %
Во достапна форма

Пристапност


Како да се направи кориснички цел :
Ве молиме изберете било која големина и боја, и оставете го вашиот детални мерења/боја како имајте на ум кога се одржи редот. Ви благодариме.
Боја На Графикон :
Фустан е наменска и може да се направи во било која боја од бојата на табелата во прилог подолу, или ако ви треба различни бои, ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате од продавачот.
Без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ни даде вашиот сопствен мерења , сите наши фустани се лично прилагодена за вас од нула.
Ве молиме проверете ја вашата детална големини agiants нашите големината на табелата за да го изберат вистинскиот, ако имате било двојно, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Подолу е само водич. Ние ви препорачуваме секогаш кога е можно, ќе добие квалификувани seamstress да се измери вашиот фустан големина. Секогаш се некој друг да се прават мерења за вас : мерење на себе ќе даде неточни бројки и може да доведе до разочарување . Мерка со undergarments слични на оние кои ќе носат со вашиот фустан, дали не се мерат во однос на другите облека.

Главните карактеристики

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Size
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Деколте:
V Деколте
Силуета:
А-Линија
Воз:
Судот Воз
Вграден Градник:
Yes
Sleeve Стил:
Капа Ракав
Вистински Слики:
Yes
Декорација:
Beading,Чипка,Appliques
Ткаенина Тип:
Сатенски
Материјал:
Полиестер
Бренд Име:
Роуз Moda
Број На Модел На:
зелена вечер фустан rm0065
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Моден Елемент:
Илузија
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Половината:
Природни
боја:
Бела, Боја На Слонова Коска, Шампањ, Црвена, Црна, Розова, Златна, Зелена, Сопствени Направени
Брзаат Услуга:
прифатете
Големина:
size 2, 4, 6, 8, 10, 12, custom made, plus size

Избор на клиент