• Новак
година интегрирани t5 ЛЕР Цевка 1200mm 18w 4ft LED светло AC110-240V 96leds 2200LM, Fedex Бесплатен превозот,25pcs/многу

година интегрирани t5 ЛЕР Цевка 1200mm 18w 4ft LED светло AC110-240V 96leds 2200LM, Fedex Бесплатен превозот,25pcs/многу

DEN 9274.00
DEN 10080.00
-8 %
Во достапна форма

Пристапност


До 2015 Врвен Квалитет интегрирани T5 ЛЕР Цевка 1200mm 18 Watt 4ft AC110-240 V 96led 2200 LM, Fedex Бесплатен превозот,25pcs/многу
Спецификации : Име на Модел : ЛЕР Цевка Напон : AC110 V~240 V Извор на Светлина : 2835 SMD LED Кол : 96 PCS Моќност : 18 W Домување Материјал : Млечно PC + алуминиумска плоча + алуминиумски Диск : Вграден-во (константна струја) се вози PC покритие (опционално) : транспарентни и млечно бела (default испратени млеко бел) светла Боја : Топло БелаЛадно Бела Боја Температура : 2700 K-3200 K6000 K-6500 K Живот : 50,000 часот Оценет IP : IP44
Примена :
1. Вдлабнати осветлување, полица осветлување, таванот/ѕидот заливите
2. Кабинетот и под контра осветлување, канцеларија, работно место
3. Назад осветлување, чекор осветлување, светлината кутии
4. Трговски, изложбени штандови, и панели
Пакет :
25pcs t5 лер цевка 1200mm(Цевка+ База)
Кога ќе се направи ред, ве молиме забелешка бојата и покривање сакате :
1. Ве молиме изберете боја :
А Топло Бела 3000 K B. Бела 6000 K
2. Ве молиме, изберете ја покрива :
А Млечниот Покрие Б. Транспарентен Капак
Ако не го избере, ќе испрати 6000 K белата и млечниот покрие as default.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
18W
Поддршка Dimmer:
No
Бренд Име:
Aixy
сертификација:
CE,RoHS
База Тип:
T5
Напон:
110-240V
Зрак Агол(°):
180°
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
Други
Led Сијалица Тип:
Цевка
Просечен Живот (часот):
50000
Должина:
1.2m
Обликот:
Бар
Моќ Толеранција:
1%
Повод:
дневна соба
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
LED Чип Модел:
2835
Тип На Објект:
LED Светилки
моќност:
18W(вистински)
LED КОЛИЧИНА:
96pcs
Работа фреквенција:
50-60Hz
Фактор на моќност:
над 0.9
LED Прозрачна Ефикасност:
90-110lm/W
Боја Рендерирање Индекс:
над 75Ra
Материјал:
Алуминиум + PC (Транспарентна / Млечниот)
Работна температура:
-20-45 степени.
Температура На Боја:
Топло Бела
Влезен Напон:
110-240V AC

Избор на клиент