• Новак
1 Пакет М8 M10 Титаниум V Кочница Пост Ti Завртки за MTB и Патот Велосипед DIY Теренот 1.25 mm Multicolor Титаниум Завртки Ti Fastener

1 Пакет М8 M10 Титаниум V Кочница Пост Ti Завртки за MTB и Патот Велосипед DIY Теренот 1.25 mm Multicolor Титаниум

DEN 527.52
Во достапна форма

Пристапност

Како пример, титан е 4 пати посилно од 316 од не ' рѓосувачки челик во речиси половина од тежината. Ова го прави титаниум сврзувачки елементи идеални за апликации кои бараат и леснотија на телесната тежина и се одличен сила како нафта & гас (долу-дупка), aerospace, воена и спортски стока . Бидејќи титаниум сврзувачки елементи може да отпорен на корозија од seawater до температури високо како 500°F (260°C), како и да преживее во океанот длабочини во текот на еден километар под површината, титаниум сврзувачки елементи се користи во текот на нафта & гас, desalination и морски индустрии.
Титаниум сврзувачки елементи се исто така, единствена меѓу метали во хемиска обработка индустрија за ракување со хлор (мокра) и хлор соединенија во водни раствори. Како резултат на тоа титаниум сврзувачки елементи често се користат во рамките на хлор сродни индустрии, како што пулпа и хартија и chlor-алкално / кајгана. Имаме специјална цена за масовно на налози
Подолу Е М8 Мотоцикл Caliper Диск Сопирачки
Титаниум Апликации
Титаниум сврзувачки елементи се најдобро познат за да се биде силен, лесен и отпорен на корозија. Титаниум сврзувачки елементи се целосно отпорни на решенија на хлориди, hypochlorites, chlorates, perchlorates и хлор диоксид.

Главните карактеристики

боја:
Злато Во Боја, Челик Боја, Multicolor
навој дијаметар:
2 Парчиња, 6 Парчиња
DIY Материјали:
Металугрија
is_customized:
Yes
Материјал:
Титаниум Алуминиумски
Број На Модел На:
HMME TI
боја:
Ти, Злато, Multicolor
Должина:
As Shown
Материјали:
одделение 5 титаниум
Услуга:
15-Ден безусловна врати за наплата
Други:
Dropshipping Достапни

Избор на клиент