• Новак
топла продаде безжичен Предавател +автомобил задна камера ноќ визија автомобил задните видите систем автомобил 4.3 инчен монитор

топла продаде безжичен Предавател +автомобил задна камера ноќ визија автомобил задните видите систем автомобил

DEN 1891.20
Во достапна форма

Пристапност

Поврзете го жолта видео излез конектор за терминал екранот на уредот* се Поврзете на моќта на камерата на вашиот обратна светла (Ако камерата е наменет само за обратен) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни
Пакет :
1 x Автомобил Rear View Camera
1 x англиски упатството за
1x 4.3"
· Item Големина : 300 x 70 x 18mm
· Име на модел : 4302 T
· Резолуција : 480x240
· Материјал Тип : ABS
· Item Тежина : 700 g
· Место на Потекло : Guangdong, Кина (Копно)
· Image Sensor : CMOS
· Агол на гледање : 170 сте
· ТВ Систем : PAL/NTSC
· Големина : 4.
100% Сосема Нов
Слика Уред : Боја CMOS
ТВ Систем : NTSC/PAL
Ефективни Пиксели : 656 x 492 Пиксели
Сетилните Област : 4.3 инчен автомобил задните видите систем автомобил следи Безжична ноќ визија автомобил задна камера+2.
*Големина на екран : 4.3 инчен
· is_customized : Да
Опис На Производот
4. Тоа може совршено да се реши ова прашање на лош автомобил задните видите ефект и помагаат да се намали инциденти и несреќи триење добро.3 инчен автомобил задните приказ на системот со автомобил следи со Безжична ноќ визија автомобил задна камера
Објектот вклучувајќи : wireles автомобил rear view camera 1pcs
4.3" безбедност color TFT-LCD Монитор
2-канален видео внесување : V1/V2(Автоматско префрлување)
Видео Фреквенција : PAL/NTSC
Со мени за копчињата, можете да ја прилагодите јасноста на боите, сатурација, контраст, боја, итн
Ниска потрошувачка на енергија
Поврзете VCD/DVD/GPS/ автомобил резервираат камера итн
Јазик : Кинески/Англиски
Лесно да се инсталира
Екранот син екран на нема сигнал
Камерата опција :
Оваа CMOS/CCD задните видите Ноќ Визија/Водоотпорен/Боја камера е многу лесно да се инсталира.

Главните карактеристики

Име На Модел:
4302T
Објектот Тежина:
400g
Материјал Тип:
ABS
Објектот Големина:
8см х 8см х 8cm
Големина На Дисплеј:
4.3
Резолуција:
480x240
Сместување:
Покривот
Тип На Објект:
Автомобил Монитори

Избор на клиент