• Новак
20pcs/пакет Преносни Полнење Режим Јајце Форма Допир Switch 180Lm Гимнастик Бебе Нега LED Светилка Ноќ Светлина

20pcs/пакет Преносни Полнење Режим Јајце Форма Допир Switch 180Lm Гимнастик Бебе Нега LED Светилка Ноќ Светлина

DEN 8482.00
DEN 8928.00
-5 %
Во достапна форма

Пристапност

Оваа светилка е погодна за чување бебе & стар човек, Кампување движење, електричната енергија за итни случаи, и други ноќно осветлување.
Употреба Метод :
Само треба да се допре на допир прекинувач, тогаш LED светлината може да се промени во осветленоста и бои
Функција :
Боја : Розова/Сино
Полнење Напојување : Micro USB DV5 V / 600m A
Внатрешни Литиум Батерија : 3.7 V-2000m AH
Illuminant боја температура : LED 3000 K, 4500 K
Светилка осветленост : Прозрачна флукс е 180 Lm
Складирање Време : 3 месец во полна моќ
Континуиран осветлување Time : 12~32 часа во полна моќ, 1 месец во Трепет
Полнење Индикација : Полнење во црвено светло, полнење во полна светлина off
Прекинувач : Допрете режим
Големина на : H 120mm x Кол 75mm
LED абажур дизајн, за да се избегне директна светлина бебе очи
Напомена :
Не блиску до температура на греење кој е до 60 степен
Ви препорачуваме да ја полните и ослободување енергија за LED светилка, ако тоа е да не користите премногу долго време.
Пакет Се Вклучени :
20 x Baby Грижа Светилка
.
Опис :
Ова е пренослив полнење режим гимнастик светилка, која е само потреба да ја полните во 3 часа и може да се користи на 10~30 часа.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
Сина, Розова
Тип На Објект:
Ноќ Светла
Бренд Име:
Aixy
Тело Материјал:
ABS
Употреба:
За итни случаи
Извор На Светлина:
LED Светилки
Обликот:
Животните
Wattage:
0-5W
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Тип:
ноќ светлина
Е Батерии Вклучени:
No
Напон:
90-260V
Е Батерии Се Потребни:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Енергија:
Префрлете
Број На Модел На:
гимнастик ноќ светлина

Избор на клиент