• Новак
4FT T8 ЛЕР ЦЕВКА светлина 1200mm 20W led флуоресцентни светлина, 100led/pc smd 2835 AC110-265V,Ce, Rohs,2200LM,Транспарентни/Млечниот,30pcs/многу

4FT T8 ЛЕР ЦЕВКА светлина 1200mm 20W led флуоресцентни светлина, 100led/pc smd 2835 AC110-265V,Ce, Rohs,2200LM,Транспарентни/Млечниот,30pcs/многу

DEN 8813.00
DEN 12240.00
-28 %
Во достапна форма

Пристапност


T8 ЛЕР ЦЕВКА 1200m 20w 4ft, smd 2835 AC110-265 V,CE, Rohs,2 годишна гаранција,Транспарентни / Млечниот 30pcs/многу
Спецификации : Име на Модел : ЛЕР Цевка Напон : AC110 V~265 V Светлосен Извор : 2835 SMD LED Кол : 100 PCS Моќ : 20 W Домување Материјал : Млечно PC + алуминиумска плоча + алуминиумски Диск : Вграден-во (константна струја) се вози PC покритие (опционално) : транспарентни и млечно бела (default испратени млеко бел) светла Боја : Топло БелаЛадно Бела Боја Температура : 2700 K-3200 K6000 K-6500 K Живот : 50,000 часот Оценет IP : IP44
Примена :
1. Вдлабнати осветлување, полица осветлување, таванот/ѕидот заливите
2. Кабинетот и под контра осветлување, канцеларија, работно место
3. Назад осветлување, чекор осветлување, светлината кутии
4. Трговски, изложбени штандови, и панели
Пакет :
30pcs t8 лер цевка 1200mm
Кога ќе се направи ред, ве молиме забелешка бојата и покривање сакате :
1. Ве молиме изберете боја :
А Топло Бела 3000 K-3500 K B. Бела 6000 K-6500 K
2. Ве молиме, изберете ја покрива :
А Млечниот Покрие Б. Транспарентен Капак
Ако не го избере, ќе испрати 6000 K белата и млечниот покрие as default.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
20W real power
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Aixy
Зрак Агол(°):
180°
Должина:
1.2m
LED Чип Бренд:
Кри
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
G13
Обликот:
Бар
Напон:
90-260V
LED Чип Модел:
2835
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
1%
Број на LED Чип:
Други
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Цевка
моќност:
20W(вистински)
LED КОЛИЧИНА:
100pcs
Работа фреквенција:
50-60Hz
Фактор на моќност:
над 0.9
LED Прозрачна Ефикасност:
110lm/w
Боја Рендерирање Индекс:
над 75Ra
Материјал:
Алуминиум + PC (Транспарентна / Млечниот)
Работна температура:
-20-45 степени.
Температура На Боја:
Топло Бела
Влезен Напон:
110-265V AC

Избор на клиент