• Новак
5KW 375RPM 240VDC хоризонтален правец&хидро алтернатор/ постојан магнет вода моќ dynamotor хидро турбина нова енергија

5KW 375RPM 240VDC хоризонтален правец&хидро алтернатор/ постојан магнет вода моќ dynamotor хидро турбина нова

DEN 561024.00
Во достапна форма

Пристапност


1. stator и роторот користат висок степен на ладно валање силикон лист, висок интензитет
2. висок квалитет 40 SH42 SH40 UH ретки земни Nd Fe B(Neodymium Железо, Бор) Магнет
3. windings со 180 одделение чешла paintcoat серија емајл-покрие круг бакарна жица,отпорни на топлина и на висок степен на insluation
4. лагери употреба целосно-затворени NSKNTNSKFC&U
5. ниска стартување на моторот, ветерна енергија искористувањето висока; мали димензии, прекрасен изглед, ниски вибрации
6. човековите пријателски дизајн, лесна инсталација, одржување и поправка.
7. Челик тело,анти-корозија/вода, maintainence-бесплатно

Главните карактеристики

Напон:
240V
Wattage:
5000W
Бренд Име:
AMG МОЌ РЕШЕНИЈА
Број На Модел На:
NH-5K-375-240
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Номинална моќност:
5000W
Номинална Напон:
240VDC
номинална брзина:
375 вртежи во минута
стартување на моторот:
Номинална Струја:
20.83
класа на изолација:
F
Тежина:
105kg

Избор на клиент