• Новак
Топла Продажба 3pcs/многу Стоматолошка Лабораторија Материјали Волфрам Карбид Burs - Спирала Намали Казна - 80901402

Топла Продажба 3pcs/многу Стоматолошка Лабораторија Материјали Волфрам Карбид Burs - Спирала Намали Казна -

DEN 1081.00
DEN 1272.00
-15 %
Во достапна форма

Пристапност

Функција Sprial Намали парична Казна Висока qualty, долго услуга време Flute Должина : 9.5 мм , Flute Дијаметар : 2.3 mm , месо тело со Дијаметар : 3/32" (2.35 mm) Препорачани Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалт-хром легури, полу-скапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели. Топката-nosed секачи се особено погодни за контура. Забелешка Осигура дека bur е безбедно зафати во handpiece collet не користите ислужени burs Одржување насадни инструменти во добра работна состојба и правилно подмачкано не се применуваат прекумерен притисок врз bur се Избегне отстранување на bur на премногу остар агол за да се избегне потпора и кршење
Повеќе Стоматолошки Лабораторија Производи, ве Молиме Проверете ја Нашата Продавница Категории со Кликнување на Сликата Подолу!

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
НЕТО-WT.:
35g
Бренд Име:
MESTAR
Состојка:
Волфрам Карбид
Големина:
Moderate
Број На Модел На:
Стоматолошки Волфрам Машина
Flute должина:
9.5 mm
Flute Дијаметар:
2.3 mm
Месо тело дијаметар:
3/32 (2.35 mm)
Ронки:
Парична казна
Тип:
Спирала Намали
НЕТО-WT.:
Стоматолошки tungsteno cortador

Избор на клиент