• Новак
Diy 5d Rhinestones Плоштадот Целосна Вежба Мозаик Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Прекрасна Девојка Дијамант Везови Занаетчиски Оркестарот

Diy 5d Rhinestones Плоштадот Целосна Вежба Мозаик Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Прекрасна Девојка

DEN 273.00
DEN 359.52
-24 %
Во достапна форма

Пристапност


DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1.
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост :
1. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Референца пред операцијата чекори. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. не квалитет проблем). За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Платно ткаенина HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3.

Главните карактеристики

Големина:
20x25cm, 30*40cm, 40*50cm, 50x60cm
Бренд Име:
MOONZERO
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Тип:
Комплет За Шиење
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника:
пејст сликарство
Крстот бод колекции внатрешни detaill:
смола честички Основната ткаенина Цртежи Форцепс
Крстот бод на Одлуки:
Плоштад смола честички колаж дупчење
Крстот бод тип:
дијамант везови
Подарок за:
Пријатели на семејството роденден празник
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Алатки тип:
Пинцети Pick-Up Алатки
Крстот бод државата:
Недовршениот Треба рачно изработени

Избор на клиент