• Новак
2860 Вратоврска Поени Solderless PCB Breadboard Со Switch + 65Pcs Скокач Wire Кабел

2860 Вратоврска Поени Solderless PCB Breadboard Со Switch + 65Pcs Скокач Wire Кабел

DEN 703.20
Во достапна форма

Пристапност


2860 Вратоврска Поени Solderless PCB Breadboard Со Switch + 65 Pcs Скокач Wire Кабел
Опис : solderless breadboard е непроценлива алатка за најсложените текара и дизајн на апликации, без разлика дали во R&D или универзитетската лабораторија. Solderable PCB breadboards, единствено еднострана PCB, натпревари breadboards со Енергија Шини. Тие им овозможуваат на електронски компоненти да бидат меѓусебно поврзани во речиси бесконечен број на начини за да се произведуваат работна кола. Овие одбори се особено корисни за зачувување на прототип или експеримент кој штотуку сте го креирале на solderless breadboard со лемење сите парчиња во место. Карактеристики :
1, Затоа што без лемење е потребно, изменување или ревидирање на кола може да се направи доста лесно 2, breadboard се состои од збир на формираат метал sockets вметната во издржлива пластика домување 3, Постојат 2 прекинувачи и 2860 вратоврска точка 4, Доаѓа со 65 jumpwires Спецификација :
Материјал : Bakelite Боја : Бела и зелена Големина(L x W x H) : Прибл. 240 x 200 x 25мм Пакетот Вклучува :
1 x Solderless Breadboard 65 x Jumpwire

Главните карактеристики

Број На Модел На:
2860
is_customized:
Yes
Бренд Име:
WeiKedz

Избор на клиент