• Новак
Брзо пристигнување HIOKI 3030-10 Аналогни Multimeters

Брзо пристигнување HIOKI 3030-10 Аналогни Multimeters

DEN 5746.00
DEN 6048.00
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


Overvoltage заштита на 250 VAC, пред струен удар несреќа превенција.
Капка отпор дизајн, од еден метар висина на конкретни подот, но, исто така, да се спречи оштетување.
LED проверете
Ознаката CE
DC напон спектар на 0.3 V (16.7 kΩ / V), 3/12/30/120/300/600 V (20 kΩ / V)
Точност : ± 2.5% f.s. максимална номинална напон : 600 V
AC напон спектар, 12 V (9 kΩ / V) Точност : ± 4% f.s.
30/120/300/600 V (9 kΩ / V) Точност : ± 2.5% f.s.
Просечната бидат исправени RMS, максималната номинална напон : 600 V
DC струја опсег од 60 µA / 30 m / 300 m A (300 m V внатрешен напон капка)
Точност : ± 3% f.s.
Отпор опсег од 0 до 3 kΩ (центар скала 30 Ω), R x 1, R x 10, R x 100, R x 1k ± 3% на скала должина
Батеријата Проверете 0.9 ~ 1.8 V, оптоварување отпор : 10 Ω, точност : ± 6% f.s. ± 3% од должината на скала : Температура Температура : -20 ~ 150 ° C (се бара температура 9021-01 пренос сонда, се продава одделно), прецизност
Напојување R6 P (АА) × 2 Батерија
големина и тежина 95 mm W × 141 mm H × 39 mm D, 280 g
Додатоци тест линија L9207-30 (1), Спојување (1), за носење 9390, прирачник (1)

Главните карактеристики

DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Покажувачот на екранот
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Димензии:
55 mm (2.17 во)W *109 mm (4.29 во)H* 9.5 mm (0.37 во)D
Број На Модел На:
3030-10
Мерење На Струја Опсег:
60 µA/30 m/300 mA
Мерење На Напон Спектар:
3/12/30/120/300/600 V
Бренд Име:
HIOKI

Избор на клиент