• Новак
rgb LED Лента SMD 5050 12V флексибилни Неонски лента светлина 60 Led диоди /m 1 Метар RGB,Бела,топло Бела,Сина,Зелена,Црвена,Жолта,Бесплатен Превозот

rgb LED Лента SMD 5050 12V флексибилни Неонски лента светлина 60 Led диоди /m 1 Метар RGB,Бела,топло Бела,Сина,Зелена,Црвена,Жолта,Бесплатен

DEN 138.72
Во достапна форма

Пристапност

000 часови
10. Чип : SMD 5050
8.Ниска потрошувачка на енергија
8. Боја : Кул Бела /Топло Бела /Жолта /Зелена /Црвена /Сино /RGB
7. Лумен/led : 14-16 LM/Led
6. Оглас за проектот, како што Отворено осветлени знаци, билборд декорација, итн
4.76 /метар -17. Екранот дизајн, како што се декорација на пијалаци кабинет, чевли кабинет, накит контра итн
5.Висока осветленост-ниска енергија,долг живот,лесна инсталација,производство на високо приспособливи. led диоди : 60pcs/метар
3.Сосема мазна, па дури и светлината се шири,решавање на нерамна прозрачна проблем.Cuttable секоја 3 led диоди заедно сечење на знаци,според pratical барање.Континуирана должина,преполна со 1 метар. Автомобил декорација, како што се motorcar шасија, во и надвор од Автомобилот, Висока кочница декорација, итн
7.000 часови+
6.Градот beautification, пејзаж дизајн, празник декорација и така натаму Пакетот Вклучува :
1m 5050 LED Лента Светлина
. Дизајнот на ентериер, како што се декорација на вашиот дом, хотел, КТВ, бар, диско, клуб итн
2.Долг животен век 50.заштеда на енергија,заштита на животната средина.Лесен за транспорт,декоративен ефект е брилијантен. Архитектонски дизајн, како што се Декоративни осветлување на згради, edge декорација осветлување итн
3.

Главните карактеристики

боја:
бела, жолта, црвена, зелена, сина, RGB, топло бела
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Повод:
Спална соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
5050 led лента
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
60led/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
Име:
5050 led лента светлина
чип:
SMD5050
LED животен век:
повеќе од 50.000 часа
боја:
Кул Бела/ Топло Бела/ Црвена /Зелена/Блу /Жолта/RGB
Напон:
DC 12V
Водоотпорен:
Не водоотпорен
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE/ROHS
Големина:
10*1000MM
Лумен:
14-16lm

Избор на клиент