• Новак
RTL8152 Микро USB Ethernet Адаптер за Micro USB на RJ45 LAN Картичка 10/100 Мрежна Картичка за Android Таблет КОМПЈУТЕР Лаптоп со Windows H17

RTL8152 Микро USB Ethernet Адаптер за Micro USB на RJ45 LAN Картичка 10/100 Мрежна Картичка за Android Таблет

DEN 163.00
DEN 191.52
-15 %
Во достапна форма

Пристапност


ЗАБЕЛЕШКА : овој Мрежен адаптер IC е RTL8152 ,таа го поддржува Ethernet брзина е 10/100 Mbps
Тоа се користи на Андроид Таблет, КОМПЈУТЕР, Лаптоп и сл, но, не и телефонот !
Switch 10/100 Mbps мрежа автоматски.
Подлежи на USB интерфејс верзија 1.0
Поддршка 10/100 Mbps N-начин авто-преговарање операција.3 X)
Ги поддржува сите USB стандардни команди
Поддршка суспендира/продолжи откривање логика.
Вид уред : USB RJ45 Lan Ethernet Мрежен Адаптер Картичка
Интерфејс Тип : USB машки да RJ45 женски
Кабел Должина : 13 cm
Димензија : 65 x 20 x 15 mm
Нето Тежина : 18 g
Боја : Бела Систем Компатибилност :
Windows 98 SE/ME/2000/XP/Vista/Win7/8/10
Linux 2.
Интегрирани Брз Етернет Mac, физички клип и transceiver во еден чип.4
Андроид Пакетот Вклучува : 1 x USB на Етернет Lan RJ45 Мрежна Картичка Важна забелешка : кога сте поврзани на оваа ставка на вашиот уред, ве молиме одете на "SETTINGS -> безжични и мрежни поставки (или други слични име)", turnoff на вашата WI-FI конекција (тоа е мора) како ви се случува да го поврзете вашиот уред со звучници со кабел со овој LAN адаптер, а потоа прилагодете го вашиот портал и статична IP адреса и DNS ако не го користите DHCP (ние ви препорачуваме да го користите рачно прилагодувањата, тоа е, внесете ја вашата IP адреса, DNS и gateway).

Главните карактеристики

боја:
Бела
Бренд Име:
GOOJODOQ
Тип:
Жичен
Преносот Го Оценувате:
10/100Mbps
Вид:
Надворешни
Адаптер Приклучок:
RJ45
Интерфејс Тип:
Ethernet
Примена:
Лаптоп
Број На Модел На:
Micro USB на RJ45 Ethernet LAN Адаптер
Пакет:
Yes
сертификација:
CE
Безжичен Протокол:
802.11 n
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Должина:
18cm
функција 1:
rtl8152
Карактеристика 2:
микро usb ethernet адаптер
функција 3:
micro usb на rj45
карактеристика 4:
микро usb ethernet
Карактеристика 5:
usb ethernet за android
Функција 6:
микро usb rj45
Карактеристика 7:
adaptador micro usb на rj45
Функција 8:
микро usb, lan адаптер

Избор на клиент