• Новак
DC12V 5050 120LEDs/m LED УПТ боја температура прилагодлива лента(топло бела/кул бело);28.8/m;еден поведе со две бои заедно

DC12V 5050 120LEDs/m LED УПТ боја температура прилагодлива лента(топло бела/кул бело);28.8/m;еден поведе со

DEN 1920.00
Во достапна форма

Пристапност

com/store/product/D1-LED-CCT-touch-dimmer-DC12 V-DC24 V-input-4 A-32 CH-output/312912_1691008452. Ве молиме имајте вкупната енергија на возење LED ленти помалку од 80% од номинална моќност од напојување.
Текст низок напон 12 V
високото безбедно сигурност. Мал волумен, 3 M два страна на лепило на грбот, што се користи за да се залепи.html
Прилагодлива температура на бојата SMD5050 Карактеристики :
1. покаже изложба
6. светла за домашна употреба
7. Channel писмо осветлување
Забелешки :
1.html
http : //www.com/store/product/5-5x5-0x1-6mm-Top-SMD-Type-2-chips-0-2-Watt-Power-Warm-White-And/312912_32390884604.
ние го користите подолу 5050 топло бела и бела led :
http : //www. Светлото за работ осветлување за signage
2.4 W/M,секој SMD 5050 има бели и топло бела боја заедно
Примена
1. Ве молиме проверете ги напојување пред да го користите, бидете сигурни дека токму стандарди. Карактеристики : пониска потрошувачката на енергија, намалување на топлина, без отсјај, отпорност и така натаму. Наведнуваат слободно, фиксирани на површината конкавна-конвексни произволно, лесна инсталација.Секој се тркалаат побара независна напојување не да се користи на мулти-волумен серија употреба
подолу се поврзани со УПТ LED dimmer :
http : //www.com/store/product/2-4 Ghz-RF-LED-touch-CCT-dimmer-DC12-24 V-input-support-wifi-controller-LED-WW-CW/312912_1667863436.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
РИТА LED
LED Чип Бренд:
Lumiled
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,FCC,ГШ,RoHS,ССА
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m,7.36 W/m
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
Број На Модел На:
LT-5050-120-WWW-IP33-12V-УПТ
Спецификации (монистра светлина / m):
120

Избор на клиент