• Новак
PEAKMETER PM6252A Дигитални Anemometer Рачни LCD Електронски Правец на ветер Воздушниот Волумен Мерење на Метар Со Осветлување

PEAKMETER PM6252A Дигитални Anemometer Рачни LCD Електронски Правец на ветер Воздушниот Волумен Мерење на Метар

DEN 1355.00
DEN 1425.60
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно.12 месеци гаранција
2.

Главните карактеристики

Бренд Име:
PEAKMETER
Број На Модел На:
MS6252A
Објектот:
дигитални anemometer
Читање на чекање:
Yes
Работа висина:
Максимална 2000m
работа на владата:
Фреквенција на брзината на ветерот разговор
Максимална покаже вредност:
9999
Време На Земање Примероци:
За 0.4 s/време
Работа моќ:
1*9V 6F22 батерија(Не се вклучени)
Правец на ветер единица:
m/s, km/h, мили/h, ft/m, ft/s
Волумен На Воздух:
CMS, CMM, CFM
Област единица:
м2, ft2

Избор на клиент