• Новак
IP65 Водоотпорен WS2811 rgb led Лента НЕМА ВРСКА КОНТРОЛЕР, DC12V 30leds 10IC/M LED лента 5050 SMD LED pixle лента 20 милиони/многу

IP65 Водоотпорен WS2811 rgb led Лента НЕМА ВРСКА КОНТРОЛЕР, DC12V 30leds 10IC/M LED лента 5050 SMD LED pixle

DEN 3109.00
DEN 3792.00
-18 %
Во достапна форма

Пристапност

итн
3) Заштита : водоотпорен IP65
4) Работен Напон : 12 V DC
5) IC чип : WS2811
5) LED Кол : 30leds / m, 5meter / ролна, еден пиксел IC контрола три 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 7.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.2 W/метар,
10) PCB Позадина : бела
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
1) Големина : L500cm (5 M) x W1.
производот се прикаже :
.
Пакетот Вклучува :
На 20 милиони/многу 5m/roll 30 LEDs/m WS2812 LED лента.метар
IP65 Водоотпорен WS2811 rgb led Лента НЕМА ВРСКА КОНТРОЛЕР, DC12 V 30leds 10 IC/M LED лента 5050 SMD LED pixle лента 20 милиони/многу
ова е нашиот најнов производ,неговото повеќето впечатлива карактеристика е дека
тоа не мора да се поврзете со контролер,и тоа може да биде
директно поврзан со адаптер.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Број На Модел На:
led светилка
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
30pcs
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.68 w/m
боја:
RGB
Место на Потекло:
Кина
Име:
Led Пиксели Лента ws2811
Примена:
Во Затворен Простор Декорација Осветлување
LED КОЛИЧИНА:
30Leds/m
IC Количина:
10pcs
Водоотпорен:
Цевка IP65
Пакет:
20м
Сертификат:
CCC/RoHS/CE

Избор на клиент