• Новак
SZ-LGFM-10 ПАРЧИЊА ФОЛИЈА ПРОСТОР ЌЕБЕ за ИТНИ случаи на ПРЕЖИВУВАЊЕ, ЌЕБЕ - 160*210cm

SZ-LGFM-10 ПАРЧИЊА ФОЛИЈА ПРОСТОР ЌЕБЕ за ИТНИ случаи на ПРЕЖИВУВАЊЕ, ЌЕБЕ - 160*210cm

DEN 665.76
Во достапна форма

Пристапност


10 ПАРЧИЊА ФОЛИЈА ПРОСТОР ЌЕБЕ за ИТНИ случаи на ПРЕЖИВУВАЊЕ, ЌЕБЕ - 140 X 240cm
Ултра-изолациони итни ќебе
Двете страни имаат топлина-рефлективен метален површина која ќе се задржи над 80% од телесната топлина.
Како и задржување на повеќето тело зрачеше топлина, исто така, ќе се заштити од ветер и дожд
Итни фолија ќебиња се неверојатно светло и компактен, додека се уште обезбедувајќи одлична изолација.
Неопходен елемент за прва помош и за преживување колекции
Поли Ethelyn Terephalate Материјал
До 100% Одраз на телесната температура!
Големина на : 160*210
Unroll & заврши околу телото
Не го изложувајте на Пламен
Да се чува далеку од мали деца
Џеб Големина Кога Свитканите
Задушување опасности постојат со сите пластични материјали
Погоден за употреба по несреќата, пешачење, итн
Пакет се вклучени : 10 КОМПЈУТЕРИ за ИТНИ случаи на ПРЕЖИВУВАЊЕ, се укажува ПРВА ПОМОШ на ФОЛИЈА ПРОСТОР ЌЕБЕ

Главните карактеристики

Бренд Име:
AOTU
Отворено Активност:
Камп
Материјал:
Алуминиумска Фолија

Избор на клиент