• Новак
Бесплатен Превозот на Големо LED Лента SMD 5050 30leds/m 20 милиони/Многу RGB LED лента неонски DC12V IP22 Куќа Декорација led лента

Бесплатен Превозот на Големо LED Лента SMD 5050 30leds/m 20 милиони/Многу RGB LED лента неонски DC12V IP22

DEN 1148.00
DEN 1248.00
-8 %
Во достапна форма

Пристапност

-0.76 /метар -17.75 /метар -1.05 /метар LED Лента SMD 5050 30leds/m 20 милиони/Многу RGB LED Лента Светлина DC 12 V IP22 Не-водоотпорен
Спецификација
1.5050 SMD led Лента на Светлина.
2.Големина/roll : 5000*10мм
3.LED Type : Висока Осветленост SMD 5050
4.LED Количина : 30 LEDs/m
5.Работен Напон : DC 12 V
6.Зрак Агол : 120 степен
7.PCB Боја : Бела
8. Достапни Бои : бела, топло бела, жолта, црвена, зелена, сина, RGB.
9.Водоотпорен : IP22
10. Пакување : 20 милиони/многу 5m/roll
Примена 1) Архитектонски декоративни осветлување. 2) Archway, крошна и мост работ осветлување. 3) Забавен парк, театар и авиони кабината расположение осветлување. 4) за Итни случаи ходникот осветлување. 5) Аудиториум walkway осветлување. 6) Скалила акцент осветлување. 7) Сокриени осветлување. 8) Backlighting за signage писма. 9) Channel писмо осветлување. 10) излез во случај на опасност патека осветлување. 11) Чове осветлување. 12) Работ осветлена акрилик панел осветлување.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Сино, Променливи, Зелена, Црвена, Жолта, Ладна Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Број На Модел На:
5050 led лента
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
30pcs
боја:
Црвена/Зелена/Блу/Бела/RGB/Жолта
Место на Потекло:
Место на Потекло
Име:
IP22 30leds Led Лента
Примена:
Во Затворен Простор Декорација
LED КОЛИЧИНА:
30Leds/m
Водоотпорен:
IP22
Пакет:
20м
превозот:
Бесплатен превозот
Сертификат:
CCC/RoHS/CE
SMD:
5050

Избор на клиент