• Новак
ПИР Сензор за Движење светлина кујна предводена под Кабинет светлината led Цевка Светлина за Гардероба Шкафот Фиока 50cm DC 12V 5.5 W

ПИР Сензор за Движење светлина кујна предводена под Кабинет светлината led Цевка Светлина за Гардероба Шкафот

DEN 807.00
DEN 849.60
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


Карактеристики :
Висока светла, висока чувствителност, ниска потрошувачка на енергија, долг оперативни живот, заштеда на енергија.
Без жици, лесно монтирање.
Користење на напредни ПИР уреди со покажувач на технологија, автоматски се идентификува човечкото тело : светлината е кога ќе го открие луѓето, и исклучува по 30 секунди(прилагодливи) кога луѓето ја напуштат
Елегантен изглед, со висок квалитет на алуминиум легура база.
Придвижуван од 12 V DC адаптер
Тоа може да се користи во спалната соба, купатило, кујна, ходник, герет гардероба, ambry, итн.
Спецификации :
LED светла боја : Бела/бела wam
Влијание на владата : ПИР сензор за движење
Влијание контрола : вградениот сензор за светло
Влијание на далечина : во Рок од 30cm
Влијание агол : 120 степени
LED : SMD 5050 LED
LED количина : 24 Pcs
LED живот : Над 100000h
LED осветлувањето : 360lm
Влезна моќност : DC 12 V
Сјај за одложување време : 30 години(прилагодливи
Материјал : Алуминиумски + ПММА
Светлината големина на : 50* 2 * 1.38 cm
Мала тежина : 0.2 KG
конекција фитинзи :
Пакет листата :
1* LED Светло

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
5w
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Aixy
Зрак Агол(°):
180°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
Обликот:
Бар
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CE,ROHS,УЛ
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Број на LED Чип:
30 парчиња
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Цевка
Должина:
0.5m
База Тип:
Непознат

Избор на клиент