• Новак
10pcs/многу Магнетен Сензор Switch DC12V 3А Интелигентна Контролорот Сензори за Кабинетот Шкафот Хотел Вратата LED Светло

10pcs/многу Магнетен Сензор Switch DC12V 3А Интелигентна Контролорот Сензори за Кабинетот Шкафот Хотел Вратата

DEN 3035.00
DEN 3194.40
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


10 PCS/МНОГУ 2016 година Бренд Топла Нови Пристигнување Различни 65*13mm магнетен сензор switch DC 12 V заштеда на енергија се префрлите
Карактеристики :
1. ниска потрошувачка на енергија, долг оперативни живот, заштеда на енергија.
2.Средина заштитен материјал, флексибилност и добра осветленост.
3.Погоден за Врата, таванот, темно, подрум, гаража, визба, пештера, гардероби, кабинети, шкафови, bookcases, хотел гардероба, безбедно, шатори, автомобили багажникот, по стеблото и на други места.
4.Добро решение за заштеда на енергија.
5.Автоматски заклучена во денот време за да се заштеди енергија.
6.Лесен за инсталација или заменете го постоечкиот прекинувач.
Спецификации :
Текст : DC12 V
Оптоварување тековната : 3А
Боја : Бела
тежина : 0.12 KG
Тип : Магнетен сензор префрлате
Тип На Прекинувач : Допир On/Off Прекинувач
Големина : 65*13mm
Пакетот вклучува : 10 X Магнетен сензор префрлате

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
УЛ,CE,CCC,RoHS
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Карактеристики:
магнетен сензор префрлате
Гаранција:
1 години
Број На Модел На:
LMX500
Бренд Име:
Aixy
Материјал:
Пластични
Тежина:
0.12kg
Карактеристики:
сензор за светло се префрлите
Број На Модел На:
LMXA500
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Влезен Напон:
12v
Материјал:
Алуминиум + ПММА
боја:
Бела
Функција:
магнетен сензор префрлате

Избор на клиент