• Новак
MasTech MS8211D Пенкало тип дигитални multimeter Авто Спектар DMM Multitester Напон Тековната Тестер Логика Ниво Тестер

MasTech MS8211D Пенкало тип дигитални multimeter Авто Спектар DMM Multitester Напон Тековната Тестер Логика

DEN 899.00
DEN 1497.60
-40 %
Во достапна форма

Пристапност

) се разликува од описот на слики, бидејќи производителот направи replacment привремено.

Главните карактеристики

Бренд Име:
MasTech
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење Inductance Опсег:
види опис
Температурата На Работа:
-20 - 10000 ℃
Димензии:
20.8*3.8*2.9 CM
Број На Модел На:
MS8211DS
Мерење На Струја Опсег:
DC Струја
Мерење На Напон Спектар:
DC Напон
Мерење На Отпор Опсег:
200/2K/20k/200k/2М/20 M ohm +- 1.2%
Мерење Capacitance Опсег:
види опис
Работен Режим:
види опис
функција 1:
Rotatable сонда
функцијата 2:
DC мерење на AC Напон
Функција 3:
Отпор тестирање
DC напон спектар:
Опсег 200mv
DC напон Резолуција:
0.1 mV
DC напон точноста:
+/-(0,7% од rdg+2digits)
dispaly:
20mm LCD
Напојување:
2*1.5 v AAA батерија(не се вклучени)

Избор на клиент