• Новак
Yatour Bluetooth музички интерфејси YT-БТА за Peugeot Citroen

Yatour Bluetooth музички интерфејси YT-БТА за Peugeot Citroen

DEN 3921.00
DEN 4127.52
-5 %
Во достапна форма

Пристапност

Аудио Remote Control (AVRCP) преку стерео во автомобил копчиња и волан контрола. CD квалитет на звукот
10.
3, Работи како ПОМОШЕН Текст конвертор за било MP3 плеер. Plug and play via оригиналното CD промени порта,без оштетување на автомобилот внатрешни работи, не треба да се сече жица. Во можност да се прилагоди HFP на јачината на звукот и со A2 DP волумен посебно преку далечински копчиња.5 MM џек помошен текст да се игра мобилен телефон и сл.
2, Plug-and-play операција. Таа користи CD промени порта на вашиот стерео систем.
Да ги отстраните вашите постоечки е радио за автомобил, може да биде во можност да најдете повеќе информации преку веб-сајтови или со контактирање на трговецот/квалификувани инсталерот.
YT-БТА-RD4 компатибилен листата :
За Peugeot/Citroen RD4 CD Промени порта :
За Peugeot Citroen тестирани компатибилен радио за во кола :
Радио "Мојот Начин" со bluetooth е поддржан од :
Инсталација насоки :
1, Приклучоците на задниот дел од Автомобил Стерео. Со A2 DP музички стриминг во автомобил стерео
3.05% l SN Сооднос : 90d B l Фреквенција Одговор : 20 HZ-20 KHZ l Модул случај е направен од пластика и алуминиум легура YT-БТА-RD4 додатоци : Пакет : YT-БТА со CE FCC Ro HS сертификација : .

Главните карактеристики

Специјални Функции:
MP3 Играчи
Од Моќ:
Како Што Е Радио За Автомобил
боја:
Црна
Објектот Големина:
72*62*18mm
Бренд Име:
YATOUR
Големина На Дисплеј:
2.5
Инсталирајте Големина:
1 Din
Материјал Тип:
Пластични
Компјутерската Меморија Големина:
Како Blueltooth Уред
Резолуција:
Како што е радио за автомобил на екранот
OSD Language:
Англиски
Напон:
12V
Име На Модел:
YT-БТА-RD4
Радио Одговор Пропусен Опсег:
Како Што Е Радио За Автомобил
Објектот Тежина:
0.3kg
Поддршка Функција:
Со A2DP HFP AVRCP полначот Помошен
врска:
работа со оригиналното CD Промени
Квалитет на звукот:
Испорача Hifi квалитет на звукот
За Peugeot радија:
207 307 308 407 607 807 1007 5008 Боксер/Bipper/Експерт/Партнер
За Citroen радија:
C2/C3/C3 Picasso/DS3/DS4/C4/C4 Picasso/C5/C6/C8/Berlingo B9/Немо
За други Citroen радија:
Jumpy Gen2/Скокач Gen2
сертификација:
CE FCC ROHS
Специјални Функции:
Bluetooth
Автомобил Производител:
Peugeot Citroen

Избор на клиент