• Новак
Urbanroad 4pcs/многу Автомобил Декоративни Флексибилни LED Лента Водоотпорен 12V 30cm 15SMD Автомобил LED Дневни Работи Светлина Автомобил LED Лента светилки drl

Urbanroad 4pcs/многу Автомобил Декоративни Флексибилни LED Лента Водоотпорен 12V 30cm 15SMD Автомобил LED Дневни

DEN 90.00
DEN 98.88
-9 %
Во достапна форма

Пристапност


Пакет :
4pcs*LED лента на светлина ( Секој автомобил треба најмалку 2 парчиња)
Спецификација : Тип LED лента светлина Материјал Пластични Количество 4pcs Боја Како што е прикажано Водоотпорен Да, Силика гел LED Тип СМД 3528 LED Кол 15 Светлина, Боја Црвена,Зелена,Сина,Бела,Жолта (6000 K-8000 K) Моќност 5 W Зрак Агол од 120 степени Напон DC 12 V Лента Должина 32cm / 11.8" Големина 30*1*0.08" Нето Тежина 0.
Применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување.
Инсталацијата се Забележи : Ако LED Светлината може да не бидат осветлени, ве молиме промена на позитивниот(+) да се негативниот(-) (Swap право и лево жици)
Апликации :
Светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки, прозорци.
Широко се користи во осветлување на emporiums, трговски центри, сала за состаноци, фабрика, на клубови, хотели, светлина кутија, и изведби.
4pcs/многу Автомобили Auto Декоративни Флексибилни LED Лента Водоотпорен 12 V 30cm 15 SMD Автомобил LED Дневни Работи Светлина Автомобил LED Лента светилки drl
Карактеристики :
Вода-доказ флексибилни LED лента
Самолепливи назад со 3 M двојно страна селотејп
Континуирана должина, преполна со 30cm метар долг
Самолепливи назад со Адхезивна лента за безбедна и лесна апликација
LED Type : High Quality 3528 SMD LED, висок интензитет и сигурност
Ултра-светли но работи на ниски температури
Dc-приклучок веќе лемење на конектор, подготвени да бидат вклучени и работат
Флексибилна лента за curving околу наведнува
Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем Ниска потрошувачка на енергија.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Бренд Име:
Urbanroad
Тип На Објект:
Внатрешното Осветлување
Wattage:
5w
Име На Модел:
CD535
Објектот Тежина:
10g/pcs
Lumens:
100LM
Автомобил модел:
Сите Автомобили
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Лер Зрак Тип:
автомобил led лента
Година:
2017
is_customized:
Yes
Wattage:
5w
Светлината Модел:
автомобил led лента водоотпорен
Тип:
Автомобил Авто Декоративни Флексибилни LED Лента
Тип На Единица:
парче

Избор на клиент