• Новак
3.7 V 2000mAh 315590 Полимер литиум јонска / Li-ion батерија за таблет компјутер, мобилен телефон говорникот МОЌ БАНКА mp4

3.7 V 2000mAh 315590 Полимер литиум јонска / Li-ion батерија за таблет компјутер, мобилен телефон говорникот

DEN 492.00
DEN 523.20
-6 %
Во достапна форма

Пристапност

0 C
9
Макс.v
7
Температура на чување
-535c
една година
8
Макс продолжи испуштање струја
1. Не обидувај се да се батерија одвојување или мечка истиснување и судир, може да предизвика батеријата треска, гори од алкална електролити ќе оштетување на кожата и очите, исто така може да се јаде облека. Батеријата може да не се користи во граничните услови, како што се : ограничување на температура, длабоко циклус, екстремни над полнење и со текот на испуштање. Ако голем број на батерии се чуваат или се испраќаат, батеријата мора да се стави на првото место. Долгорочно чување, најверојатно, ќе доведе до намалување на капацитетот на батеријата и батеријата пакет, како и потребата од 1-3 На полнење / Празнење циклус за да се постигне максимална празнење капацитет.2 C
4
Номиналниот Напон
3. Батеријата треба да се чува подалеку од детето, доколку се проголта, веднаш да го контактираат лекарот да се справи со. Ако батеријата да се појави бучава, висока температура, протекување и други абнормални ситуација, ве молиме веднаш престанете да го користите. Кога батеријата не е во употреба, тоа треба да биде отстранета од уредот.7 v
5
Над-полнење potect напон
4.

Главните карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
2000mAh
Пакет:
No
Број На Модел На:
315590
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
is_customized:
Yes
Тип:
Li-полимер
Големина:
Prismatic
Номиналниот Капацитет:
2000mAh

Избор на клиент