• Новак
Neewer 70 инчи/177cm Алуминиум Легура Стрелата Рака Кран Камера 360D Пан Топката Главата Контра Тежина 1/4 3/8-инчен Брзо Ослободување Плоча

Neewer 70 инчи/177cm Алуминиум Легура Стрелата Рака Кран Камера 360D Пан Топката Главата Контра Тежина 1/4

DEN 4799.52
Во достапна форма

Пристапност

По целата должина на стрелата кранот (вклучувајќи го и рачни дел) е 177cm/70", што го прави оптимален избор за надворешна фотографирањето и снимањето. 360 степени пан топката главата овозможува хоризонтална и вертикална ротација Направени од страна на aeronautical магнезиум алуминиум, и обработени од страна на CAM технологија, заградата има предности на висок интензитет, со голема ригидност, која се обезбеди извонредна стабилност 1/4 инчи завртка дупка, погодни за монтажа други додатоци, како што е магија оружје, LED светло, да им помогне на зголемување на квалитетот на вашиот снимката Совршен за dslr фото и видео камера движат одлуки. Мултифункционален топката главата, не само што одговара за dslr фото и видео камера, но, исто така, 75мм,100mm топката/хемисфера главата. Уникатен брзо ослободување плоча ги задоволува побарувачката на снимање и филмска
Пакет Содржина :
1* Стрелата Кранот
2* 1kg Контра Тежина
1* Носење
Забелешка : за Камера и tripod не се опфатени
Слики :
.6 lbs,оптимален избор за надворешна фотографирањето и снимањето.6 lbs
Камерата монтажа завртка : 1/4"
Темата за tripod : 1/4" и 3/8"
Карактеристики : Силна флексибилност, врз основа на пан топката главата, оваа стрелата кранот може да се монтира на било tripod.

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
NEEWER
Број На Модел На:
10088329

Избор на клиент