• Новак
3.7 V 2500mAH 405470 полимер литиум јонска / Li-ion батерија за напојување банка MP4 таблет компјутер мобилен телефон говорникот

3.7 V 2500mAH 405470 полимер литиум јонска / Li-ion батерија за напојување банка MP4 таблет компјутер мобилен

DEN 393.00
DEN 523.20
-25 %
Во достапна форма

Пристапност

Бесплатно користење на соодветните полнач. Ако батеријата да се појави бучава, висока температура, протекување и други абнормални ситуација, ве молиме веднаш престанете да го користите.
Заштита одбор параметри
Работат на струјата : 1.v
6
Во текот на испуштање на заштита на напон
4. Надворешната обвивка и надворешниот јакна цевка за да ја отстраните батеријата.ви благодариме
Спецификација :
Нема. Батеријата може да не се користи во граничните услови, како што се : ограничување на температура, длабоко циклус, екстремни над полнење и со текот на испуштање.7 v
5
Над-полнење potect напон
4. Батеријата треба да се избегне употреба на печат, треба да се обезбеди соодветна вентилација на уредот, инаку батеријата може да произведе водород, во случај на палење точка ќе предизвика експлозија.
Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,
ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,
контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања. Кога батеријата се користи, е утврдено дека енергијата треба да биде исклучено кога на енергија е намалена, па како да се избегне текот на испуштање.0 C
9
Макс.2 C
3
Номинална Капацитет
2500m AH
0.5 А
Тековната ограничување заштита : 2~3А
Над задолжен лимит : 4. Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија, во спротивно тоа ќе има празнење.

Главните карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
2500mAh
Број На Модел На:
405470
Пакет:
No
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Големина:
Prismatic
Тип:
Li-полимер
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
2500mAh

Избор на клиент

7 E HD-X10 X20 X30 T10 GPS
  • Новак

7 E HD-X10 X20 X30 T10 GPS

DEN 511.00 720.00

Bao вас! Настанот датум : 2017 03 09 до 31 декември 2017Единствена цел целосна 268 Јуани, Бесплатен превозот : со Ис�

8at080tn52v.1
  • Новак

8at080tn52v.1

DEN 806.00 1104.00

Погоре е еден екран Контролер бесплатно )Ве молиме направете ја фотографијата погоре Појавување на туж�