• Новак
SZDALOS TP400 TPMS Главната единица (монитор) само монитор не вклучува сензори

SZDALOS TP400 TPMS Главната единица (монитор) само монитор не вклучува сензори

DEN 1915.20
Во достапна форма

Пристапност

и да се префрлате со притискање ГОРЕ/ДОЛУ копчиња кружно како следи :
1 .
3200266031609510 може исто така да како што се : US $ 96.90 /парче SZDALOS TP400 Соларни TPMS Автомобил Гума Притисок Систем за Следење Главната единица (монитор) не вклучува сензори Овој монитор може само поврзете SZDALOS сензори
Кога ќе го користите, ќе треба да се Прикаже и Сензор Код Учење
TP400 Код Учење
1. Ако има повеќе од еден сензор треба да се научи, повторете го чекор 4 и 5.90 /парче US $ 16.90 /парче
.80 /парче US $ 94.80 /парче US $ 16. Изберете код учење режим, thedisplay покажува иконата 2.
3200266031601720 може исто така да како што се : US $ 54. 5, Инсталирајте тековната позиција сензор и на екранот ќе се покаже на гуми притисок и температура.90 /парче US $ 96.Под не поставување на чекање, притиснете го ПОСТАВИТЕ копчето и се држи до тоа beep once (свири еднаш да го внесете поставување на режимот
2. Притиснете го ПОСТАВИТЕ копчето за кратко време се додека не beep once (свири еднаш и потоа отпуштете, на екранот се прикажува "01-02-03-04" и 01 икона започнува да трепка, тоа значи системот внесете го кодот за учење mode 3, Инсталирајте го сензор и на екранот ќе се покаже на сегашните гуми за притисок и температура.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Алармни Системи & Безбедност
Специјални Функции:
Соларна Енергија
Име На Модел:
TP400
Објектот Ширина:
70mm
Објектот Тежина:
150g
Напон:
12V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Бренд Име:
SZDALOS
Објектот Висина:
33mm
Објектот Должина:
92mm
Материјал Тип:
метал и пластика
следи:
Боја дигитален екран
категорија:
Гуми Дијагностички-алатка

Избор на клиент