• Новак
MELE Природни аметист сребро earring, капка солза 8мм*15mm, дип парпл, боја и природни инклузија, мода и романтичен стил

MELE Природни аметист сребро earring, капка солза 8мм*15mm, дип парпл, боја и природни инклузија, мода и романтичен

DEN 2255.00
DEN 2784.00
-19 %
Во достапна форма

Пристапност


Известување
Овој сертификат е за вашиот референца. Ако ви треба сертификатот ве молам оставете ме порака кога ќе го поставите цел, и ние ќе наплатиме за $3.
Ви благодариме .
NO : PY8 HA215967
РЕЗУЛТАТ НА ИДЕНТИФИКАЦИЈА : АМЕТИСТ EARRING
Облик : Круши
Боја : Виолетова
Вкупна маса : 2.96 g
Густина : Нема тест
Рефрактивната : 1.544-1.553
Зголемување на тест : Природни инклузија
Забелешки : S925

Главните карактеристики

Earring Тип:
Капка Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бренд Име:
MELE
Метали Тип:
Сребро.
Пол:
Жените
Certificate Type:
ГТЦ
Повод:
Партија
Стил:
Тренди
Метал Печат:
925,Фунта
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
Аметист
Обликотшема:
Капка Вода

Избор на клиент