• Новак
AC220V 380V 4CH 30A 4CH RF Безжичниот Далечински Управувач Реле Switch Приемник за Системот за Безбедност Гаража Врати , моторни+4*предавателот

AC220V 380V 4CH 30A 4CH RF Безжичниот Далечински Управувач Реле Switch Приемник за Системот за Безбедност Гаража

DEN 1874.00
DEN 2129.28
-12 %
Во достапна форма

Пристапност

AC220 V 380 V Широк напон 4 CH 30 A реле RF Безжичен Далечински Контролен Систем / Моторот и електрични вратата Учење код приемник Smart home , Стабилни перформанси
Резиме:
Далечинскиот управувач префрлете се усвојува 30 A реле, може да се вчита моќ апарати, примање на владата за учење на микроконтролерски декодирање, можат да научат повеќе далечински управувач, и сите копчиња на секој далечинскиот управувач може да се научи, секој еден далечински контролер може да се контролира плуралитет на прекинувачи, исто така, може да биде повеќе далечински управувач на прекинувачот, едноставна операција флексибилна поддршка на било која комбинација на далечинскиот управувач на секој клуч за работа на различни начини, за да се избегне проблемот кој е лесен, на скокач switch излез на владата, што се применува на многу полиња за различни цели, излез switch сигнал, едноставен и лесен за инсталација.
Употреба : се користи главно во светилки, електрични вратите и прозорците, укинување на опрема.8x91x40 (mm)
Излез на владата :
Според (податоци малку 1000) копче за учење, контролорот поени;
Според Б (податоци малку 0100) копче за учење, контролер блокирам;
Според C (податоци малку 0010) копче за учење, контролер за заклучување;
Според D (податоци малку 0001) копче за учење, контролер (1, 2) точка движат + (3, 4) заклучување;
Далечинска контрола На (дата малку 1000) контрола на реле 1;
Далечински управувач Б (податоци малку 0100) контрола на реле 2;
Далечински управувач Ц (податоци малку 0010) контрола на реле 3;
Далечински управувач D (податоци малку 0001) контрола на реле 4;
Методи за учење и процедури :
1, притиснете примачот за учење копче - светлина, рече за да го внесете учење државата
2, притиснете на далечинскиот управувач на било кое копче за светло трепка три, се вели во студијата е успешен.

Главните карактеристики

Канал:
4
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Број На Модел На:
220V-4CH
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315MHZ/433mhz

Избор на клиент