• Новак
Висок Притисок Електрична Пумпа за Масло 12L/мин Мотоцикл Пумпа за Масло

Висок Притисок Електрична Пумпа за Масло 12L/мин Мотоцикл Пумпа за Масло

DEN 10032.00
Во достапна форма

Пристапност


Висок Притисок Електрична Пумпа за Масло 12 L/мин Мотоцикл Пумпа за Масло
Масло пумпа тест на струјата : 2.1 A (напон 12 v, проток : 12 l/min)
Шум : 52 децибели,Максимална греење температура : 50 целзиусови степени
Се применуваат на течни : Вода, масло, корозивна течност
Експлозија-доказ производи : забрануваат било запалива и течни запаливи

Главните карактеристики

Структура:
Опрема Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Број На Модел На:
12v
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Електричен
Напон:
12V
моќност:
60W
Макс притисок:
1.2 MPa
Капацитет:
12L/мин
Максимална температура:
50 степен
Тежина:
1.2 kg

Избор на клиент