• Новак
3.7 V 2500mAH 3045147 полимер литиум јонска / Li-ion батерија за таблет компјутер Моќ банка Е-КНИГА mp5 mp3

3.7 V 2500mAH 3045147 полимер литиум јонска / Li-ion батерија за таблет компјутер Моќ банка Е-КНИГА mp5 mp3

DEN 475.00
DEN 633.60
-25 %
Во достапна форма

Пристапност

Ако батеријата да се појави бучава, висока температура, протекување и други абнормални ситуација, ве молиме веднаш престанете да го користите. Батеријата треба да се избегне употреба на печат, треба да се обезбеди соодветна вентилација на уредот, инаку батеријата може да произведе водород, во случај на палење точка ќе предизвика експлозија.2 C
4
Номиналниот Напон
3.v
7
Температура на чување
-535c
една година
8
Макс продолжи испуштање струја
1.
Заштита одбор параметри
Работат на струјата : 1. Надворешната обвивка и надворешниот јакна цевка за да ја отстраните батеријата. Батеријата треба да се чува подалеку од детето, доколку се проголта, веднаш да го контактираат лекарот да се справи со.ви благодариме
Спецификација :
Нема. Батеријата може да изгори или да произведуваат штетни материи. Не се стави во оган или се обиде да ја размонтираат батеријата.7 v
5
Над-полнење potect напон
4. Чувајте ја батеријата на ладно, суво место. При првата употреба на новата батерија или долгорочно складирање се користи, пред треба да биде исполнет со електрична енергија. Батеријата треба да се полни и празни еднаш во три месеци.5 А
Тековната ограничување заштита : 2~3А
Над задолжен лимит : 4.
Имајте на складирање
Со цел да се обезбеди батеријата да се одржи капацитетот ниво, на предлог на батеријата и батеријата пакет -20~35 C Складирање, ниска влажност, не корозивни гас услови за Батеријата да се избегне висока температура или висока влажност на чување, инаку тоа ќе доведе до истекување на батеријата, рѓа, и низок капацитет.

Главните карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
2500mAh
Број На Модел На:
3045147
Пакет:
No
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Големина:
Prismatic
Тип:
Li-полимер
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
2500mAh

Избор на клиент