• Новак
2 Игли LEMOs ODUs Машки Конектор,Метал mulit иглички електричниот приклучок со lanyard ослободување FNG М9 големина,0B серија

2 Игли LEMOs ODUs Машки Конектор,Метал mulit иглички електричниот приклучок со lanyard ослободување FNG М9

DEN 516.00
Во достапна форма

Пристапност

Пратете ни порака и ќе добие одговор кратко време.
Нашата компанија на Сертификатот :
Услуги на клиентите :
. Сол спреј отпорност на тест : > 48h;
7.
Производ Параметар :
1. Издржливост : > 5000 парење циклуси;
2.
Технички карактеристики :
Механички и Climatically
1. Се враќа Во случај на кои би сакале да се вратат вашата нарачка, ние им овозможи враќа кои се обработени во рок од 14 дена од денот на приемот на стока. Брзиот push-pull систем на заклучување;
2. Заштита индекс (споени) : IP50. Тоа значи дека ќе имате целосна сила на производство на гаранција за заштита на вашата набавка. Посветеност Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни.Директно, 90 ° аглите на;
4. Серија на мулти-јадро, висока густина инсталација простор за заштеда;
7. Pin систем, G pin како стандард за on-конектор. Влажност : до 95% на 60 степен;
3. Брз и Бесплатен Превозот Бесплатна и Брза Испорака! Таа започнува со добивање на вашата цел, се испраќаат надвор во рок од два работни дена. Шок отпор : 100 г ,6 MS;
6.
Производот се покаже :
Зошто Да Го Одберете Нашата Продавница? Фабрика Директни Вашата нарачка ќе пристигне сосема нов во својот фабрички запечатени пакувања.

Главните карактеристики

Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
2P
Бренд Име:
StanexCo
Број На Модел На:
INT13-FNG.0B.302
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Примена:
опрема за тестирање
Број на Контакти:
2 игли
Пол :
Машки
Поврзете тип:
Притисни повлече авто-заклучување
Изолација материјал:
PPS
Sleeve Материјал:
PSU
домување:
Дувачкиот
Површински Третман:
Бисер Хром
снабдувач:
Кина конектор

Избор на клиент