• Новак
G1/43/81/2 BC2000/3000/4000 Воздухот Извор Третман Lubricator+Филтер+Модератор

G1/43/81/2 BC2000/3000/4000 Воздухот Извор Третман Lubricator+Филтер+Модератор

DEN 573.60
Во достапна форма

Пристапност


Производ Објект : Воздухот Извор Третман Единица Пневматски Lubricator+Филтер+Регулаторот AIRTAC Тип
Спецификација
Модел : BC2000 BC3000 BC4000
Заеднички Цевка Понесе : G1/4"=11.5 mm G3/8"=15mm G1/2"=18.5 mm
ВНИМАНИЕ:Ова е BSP и Метрички навој не NPT Операција Течност : Воздух
Филтер за Точноста : 40µm
Исцедете:Прирачник На Мозоци
Исцедете Сад Капацитет : 60 cc
Масло Сад Капацитет : 90 cc
Се препорачува Лубрикант : ISO ВФ 32
Прилагодливи Притисок Опсег : 0.05-0.9 Mpa(7-130 Psi)
Макс Прилагодливи Притисок : 1 Mpa(145 Psi)
Обезбедено Притисок Отпорност : 1.5 Mpa(215 Psi)
Операција Температура Опсег : -20 - 70℃
Материјал
Тело : Алуминиум
Сад : ЈП
Сад Guard : Железо
Пакет Се Вклучени :
1 x Филтер BF2000
1 x Регулаторот BR2000
1 x Lubricator BL2000

Главните карактеристики

Спецификација:
BC4000, BC3000, BC2000
Тип:
Извор Третман Единица

Избор на клиент

Најлон кабел жлезди M20
  • Новак

Најлон кабел жлезди M20

DEN 5760.00

6 3444 Мувла и Мувла Обработка Центар 5 Производи Развој Инженери, 3 мувла дизајнери, 49 Техничари, 5 КК.не тре