• Новак
DC 12V 24V 36V 48V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Светлина Прекинувачи 1CH Реле Модул 3 X Приемник + Црна Предавателот

DC 12V 24V 36V 48V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Светлина Прекинувачи 1CH Реле Модул 3 X

DEN 1261.00
DEN 2101.44
-40 %
Во достапна форма

Пристапност

Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код.) Учење и отстранување метод : 1 . (Треба еден channel switch и 2-копче за далечински контролер.Притиснете и задржете за учење копчето за три секунди. Пакување листа : 3 x Приемник(со капак) 1 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат) .DC 12 V 24 V 36 V 48 V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Светлина Прекинувачи 1 CH Реле Модул 3 X Приемник + Црна Предавателот Спецификација : 1.) 2)Бутване-сечење надвор капа не е окупирана, скокач не поврзувајте било.Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер.Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. Delete remote control метод : задржете го учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани. Исто така, треба еден channel switch и со едно-копче далечински контролер. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер да се емитуваат сигнал, менувачот два пати и се исклучува . Кодирај : учење код Максимално оптоварување : ≤ 40 A 2.) 3)Интер-lock- Поврзете го скокач на L (Притиснете едно префрлете се на товар , притиснете друг switch е да се исклучите товарот .

Главните карактеристики

боја:
315mhz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1 година
Број На Модел На:
H1-12-48-Р3
Карактеристики:
DC 12V-48V
тековната:
10A
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични

Избор на клиент