• Новак
Повеќето поволни тубуларна wheelsets 50mm длабоко x 23mm широк со ЕД центар и Sapim cx-делта краци, 6 pawls дизајн, 260g еден сет

Повеќето поволни тубуларна wheelsets 50mm длабоко x 23mm широк со ЕД центар и Sapim cx-делта краци, 6 pawls

DEN 25872.00
Во достапна форма

Пристапност


Гаранција Политика
Гаранција :
Сите производи што ги продаваат во нашата продавница се во добар квалитет и под строги квалитетни тест пред пратката.
· Зборуваше наредби не се надоместуваат и не се заменливи ако краци се прилагоди од страна на нас или биле украсен.
14 Употреба накладките за јаглерод прирабници само. Следење на броеви, ќе бидат обезбедени еднаш тркала се испраќаат.
Земете Farsports, Вози Далеку, Вози Побрзо !
18 месеци гаранција
Повеќето поволни јаглерод тубуларна wheelsets 50mm длабоко x 23mm широк со ЕД центар и Sapim cx-делта краци, 6 pawls дизајн, 260g еден сет
Што е предности на Далеку Спорт ?
1.
Ние и ветуваме на гаранција за квалитет во 18 месеци. Сите тркала се добро заштитени пред превозот. Превозот цена мора да се плати од страна на купувачот за замена.
За Плаќање
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, Alipay, Western Union или да ПЛАЌААТ СЕНКА.
Следните неправилна употреба уништува вашата гаранција
1 Хаварии и несреќи
2 Злоупотреба (off-road возење, скокање, трик возење, Cyclocross, итн.
Контактирајте со нас ПОБРЗО ако најдете нешто недостасува или пакет оштетени.
17 Надмине максималниот гуми притисокот се препорачува. Промена накладките кога се носат што е прикажано.)
3 Промена на тркала или Неправилно собрание
4 Гуми притисок надминува 140psi
5 Нормална употреба и абење
6 Неправилна следење, одржување или одржување од страна на неовластено техничар.
Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 5 дена од денот на поставување на својата цел. Далеку Sprots има многу добра репутација со од добри квалитетни производи и супер по-продажба на услуги.)
12 Сите други компоненти велосипед
13 Последични или случајни штети (каде што е применливо)
Предупредување : Ако не ги следите овие упатства гаранцијата ќе биде неважечка. Сите наши тркала/венчиња се гаранција за 18 месеци.

Главните карактеристики

Големина:
24-28inches
По завршувањето:
UD Matte
Зборуваше Дупка:
24-30H
Бренд Име:
farsports
is_customized:
Yes
Систем За Сопирање:
V Кочница
Број На Модел На:
FSC50TM-23
Тркала Материјал:
јаглерод
Применливи Велосипед:
Патот Велосипеди
Rim ширина:
23mm
Rim длабочина:
50mm
Rim тип:
50mm x 23mm јаглерод тубуларна
Материјал:
100% целосна карбонски влакна
центар:
ЕД центар, црна
Касета тело:
Shimanoo 11 брзина
Кочница Песна:
Базалт Сопирање површина
Зборуваше:
Sapim cx-делта зборуваше, црна
Брадавица:
Sapim sils, црна
Гаранција:
18 месеци гаранција

Избор на клиент